Polecamy...

Mapy turystyczne i wyszukiwanie atrakcji - aplikacje

22 Listopad
2016

Mapy turystyczne
1.Mapy Google jest to aplikacja, której siła płynie z dokładnych map satelitarnych, które ułatwiają podróżowanie i zawierają wiele punktów mogących się znaleźć w naszym zainteresowaniu.
2.MAPS.ME jest to aplikacja, która bazuje na OSM. Jej twórcy pracują na podobnej zasadzie jak ludzie zajmujący się tworzeniem Wikipedii. Każda osoba może dodawać i edytować mapy. Niewątpliwą zaletą tej aplikacji jest fakt, że możemy pobrać całą mapę Polski i korzystać z niej w trybie offline.
3.OSMAND to aplikacja, która bazuje na OpenStreetMap jest jednak bardziej skomplikowana w obsłudze i ma więcej funkcji niż MAPS.ME. Dodatkową zaletą tej aplikacji jest możliwość pracy zarówno w trybie online jak i offline.
4.GEOPORTAL MOBILE jest to aplikacja stworzona przez rządowy projekt Geoportal.gov.pl. cechuje się ogromną dokładnością map satelitarnych, możliwością przeglądania starych map topograficznych a także modelowania rzeźby terenu w 3D
5.Mapa Turystyczna jest to aplikacja za pomocą, której możemy wybrać się na wędrówkę szlakami po polskich górach. Aplikacja nakłada szlaki wraz z ich kolorami na mapy satelitarne Google. Dodatkowo aplikacja pokazuje gdzie w danej chwili wędrówki się znajdujemy.
WYSZUKIWANIE ATRAKCJI
6.Polska Niezwykła jest to ciekawa aplikacja zawierająca ogromną bazę punktów turystycznych, oraz przewodników tematycznych. Aplikacja posiada jedną kluczową wadę, którą jest brak posegregowania ze względu na tematykę atrakcji turystycznych.
7.Elomaps jest to mobilna wersja serwisu Elomaps, pozwala ona na dodawanie i wyszukiwanie punktów atrakcji turystycznych w danym obszarze. Aplikacja w celu wyświetlania lokalizacji miejsc korzysta z Google Maps
8.TripAdvisor to jedna z najpopularniejszych aplikacji zarówno w Polsce jak i na świecie za pomocą, której możemy dowiedzieć się gdzie spędzimy noc, zjemy coś smacznego lub zobaczymy coś ciekawego.
9.Polskie Szlaki to aplikacja dostępna wyłącznie na Androida, zawiera szczegółowy opis polskich szlaków turystycznych a także punktów, na które warto zwrócić uwagę na trasie.
POMOCNE NARZĘDZIA
10.Aplikacje pogodowe ICM są to aplikacje za pomocą, których możemy określić nadchodzące zjawiska pogodowe, nie mają one jednak struktury standardowej prognozy pogody, którą możemy znaleźć online, tu mamy dostęp do meteogramów cechujących się dużą dokładnością
11.Traseo 2 to aplikacja pozwalająca nam na znalezienie ciekawych tras w naszej okolicy, możemy również dodawać nasze autorskie trasy.
12.NAVIME to aplikacja za pomocą, której dowiemy się wszystkiego o pokonanej przez nas trasie, jaką odległość przebyliśmy oraz na jakiej wysokości w danym momencie się znajdowaliśmy

To może Cię zainteresować