Polecamy...

Aplikacje przyjazne turystom

22 Listopad
2016

Wraz z rozwojem transportu coraz częściej podróżujemy, niezależnie czy blisko czy daleko. W celu ułatwienia spędzania czasu wolnego lub doprowadzenia nas do celu powstało wiele aplikacji podróżniczych, które nam w tym pomogą. Szczególnie na niektóre propozycje, które możemy znaleźć w Sklepie Play warto zwrócić uwagę.
1.TripAdvisor jest to jedna z najlepszych aplikacji, łączy nas ona z wielojęzycznym serwisem internetowym, w którym ludzie z całego świata zamieszczają opinie na temat hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych. Siła TripAdvisor tkwi w popularności tej aplikacji, dzięki ogromnej bazie danych utworzonej przez samych turystów dowiemy się, jakie miejsca warto odwiedzić a których lepiej unikać.
2.TripAdvisor-City Guides Catalog jest aplikacja bliźniacza do TripAdvisor jednak ta pracuje w trybie offline, jest to niewątpliwa zaleta gdyż nie zawsze istnieje możliwość połączenia z internetem. Ta wersja pozwala nam na wyszukanie miasta, które nas interesuje a następnie pobranie jego katalogu. Katalog ten tak jak wersja online pozwala nam na zlokalizowanie interesujących nas miejsc.
3.TouristEye jest to aplikacja przypominająca TripAdvisor, jednak w tym przypadku głównym celem, na którym skupili się jej twórcy są atrakcje turystyczne. Zależnie od tego, co jest naszym celem podróży i jakie miejsca szczególnie nas interesują możemy stworzyć cały plan podróży. Dodatkowo mamy dostęp do już gotowych list, a także możliwość kierowania się rekomendacjami innych użytkowników.
4. KAYAK jest to aplikacja przeznaczona dla osób, które szukają sposobów na tanie podróżowanie. Mamy tu do dyspozycji bogatą bazę pozwalającą nam na znalezienie tanich lotów, hoteli i wypożyczalni samochodów. Dodatkowo mamy dostęp do funkcji Explore, która pomoże nam w odkrywaniu świata za jak najmniejsze pieniądze.
5.Skyscaner jest to aplikacja przeznaczona połączeniom lotniczym, pozwala nam nie tylko na porównanie i znalezienie najbardziej interesującego nas połączenia w jak najlepszej cenie, ale jednocześnie możemy zarezerwować bilety na interesujące nas loty
6.Booking.com jest to serwis zajmujący się wyłącznie hotelami i innymi miejscami pozwalającymi na spędzenie noclegu. Ceny można sprawdzić w pięćdziesięciu trzech walutach. Baza liczy ponad pół miliona pozycji a każda z nich została oceniona przez poprzednich gości.
7.Google Maps jest to narzędzie, które zna każdy podstawa planu dla wszystkich podróżujących. Mapy te nie tylko są najdokładniejsze, ale posiadają też możliwość znalezienia ciekawych miejsc w naszej destynacji. Oprócz tego mamy również opcję street view, która pozwala nam na oglądanie zdjęć z danego miejsca bez wychodzenia z domu.
8. Yanosik aplikacja, która wspiera kierowców podróżujących samochodem, nie tylko nawiguje nas jak dotrzeć do miejsca przeznaczenia, ale także ostrzega o możliwych utrudnieniach spowodowanych wypadkiem lub punktach, w których często ma miejsce kontrola policji.
9.BlaBlaCar jest to aplikacja pozwalająca na oszczędzanie na przejazdach poprzez zabranie dodatkowych pasażerów i dzielenie się kosztami przejazdu.
10. Autem za granicę jest to nieoceniona aplikacja dla osób, które zamierzają się wybrać w podróż samochodem poza granice naszego kraju. Zawiera informacje o dozwolonych prędkościach, z jakimi możemy się poruszać, obowiązkowym wyposażeniu, karach i mandatach.

To może Cię zainteresować