Polecamy...

Najlepsze darmowe aplikacje dla turysty

22 Listopad
2016

1.TripAdvisor to aplikacja dla każdego podróżnika, dzięki niej możemy wyszukać hotele, restauracje i atrakcje turystyczne w dowolnym miejscu na świecie. Każde miejsce jest wzbogacone o zdjęcia i opinie innych turystów
2.KAYAK jest jedną z najpopularniejszych na świecie aplikacji za pomocą, której możemy znaleźć najtańsze bilety, miejsce na nocleg w ostatniej chwili lub też, jeśli poczujemy w sobie drzemiącego odkrywcę możemy skorzystać z funkcji Explore pokazującej, za jaką kwotę udamy się do różnych miejsc na świecie.
3.Skyscanner jest niezastąpionym narzędziem, jeśli chodzi o wyszukiwanie połączeń lotniczych. Jest to inicjatywa niezależna, więc są tu wszystkie linie lotnicze zarówno tanich przewoźników jak i linii rejsowych.
4. Booking.com jest to najpopularniejsza aplikacja do rezerwacji hoteli, możemy wybierać z setek tysięcy hoteli na całym świecie, dodatkowo przy wyborze możemy wziąć pod uwagę oceny innych użytkowników, którzy już spędzili tam noc.
5. Booking Tonight jest to aplikacja przeznaczona wyłącznie na iPhone’a pozwalająca na znalezienie hotelu na ostatnią chwilę i zarezerwowanie noclegu w dwóch krokach. Dodatkowo aplikacja zawiera mapy za pomocą, których doprowadzi nas do miejsca przeznaczenia.
6.EveryTrail jest to narzędzie przeznaczone do wędrówek pieszych lub rowerowych. Aplikacja jest w stanie pokierować nas za pomocą GPS a także śledzić nasze statystyki podczas pokonywania trasy. Dodatkowo mamy dostęp do tras wprowadzonych przez innych użytkowników.
7. Mapy Google to coś, co każdy z nas zna i przynajmniej raz używał. Niezależnie czy wybieramy się w daleką czy bliską podróż mapy te są najdokładniejsze i najbardziej aktualne, zawierają informacje o natężeniu ruchu na danej trasie a także listę miejsc, które możemy w okolicy odwiedzić.
8.Airbnb jest to aplikacja zrzeszająca społeczność ludzi, którzy oferują coś, czego nigdzie indziej nie znajdziemy. To tu mamy dostęp do ponad dwustu tysięcy ofert pobytu w unikalnych miejscach na całym świecie.
9.Google Goggles jest to aplikacja, która pozwoli nam dowiedzieć się więcej podczas naszych podróży. Za jej pomocą możemy przetłumaczyć napisy w obcym języku lub też dowiedzieć się czegoś po zeskanowaniu kodu QR a także znaleźć informacje na temat wielu obiektów i rzeczy tylko poprzez zrobienie zdjęcia.
10. SitOrSquat jest to aplikacja za pomocą, której możemy znaleźć czynną w pobliżu toaletę
11./12 Skype, Skype WiFi są to aplikacje, które dzięki połączeniu z internetem czy też hotspotem pozwalają nam na kontakt z bliskimi przy użyciu komputera lub innego urządzenia.
13.AroundMe to aplikacja, który wykrywa naszą lokalizację a następnie wyszukuje w pobliżu miejsca z kategorii, która nas interesuje.
14. TripAdvisor City Guides to aplikacja, która czerpie z bazy TripAdvisor jednak działa w stanie offline, przez co jeżeli pobierzemy katalog danego miasta mamy do niego dostęp cały czas niezależnie od dostępności internetu.
15. City Cards jest to aplikacja w której znajdziemy informacje na temat dostępnych w miastach europejskich kartach turystycznych, ile będą nas one kosztować, jakie zniżki i atrakcje nam zapewnią.

To może Cię zainteresować